Het was gezellig druk in de Nieuwe Doelen tijdens de 27e ronde. Maar liefst 15 partijen werden er gespeeld, waarbij wit in het voordeel leek, in maar liefst 9 partijen werd wit als overwinnaar bekroond. Drie partijen eindigde in remise en bij maar drie partijen wist zwart de overwinning naar zich toe te trekken.

Vasco Metten verdedigde zijn eerste plaats in de rangschikking. Hij speelde gelijk in zijn partij tegen Marco Groot. Dit bleek net voldoende te zijn om de nummer 1 positie te behouden. Cees van der Zee wist zijn partij tegen Adri Haakman wel te winnen maar kwam net 5 punten tekort om Vasco van de eerste plaats te verdrijven.

Eugene Koomen blijft goed schaken en winnen, Eugene wist zijn partij tegen Daniel Verberne, die ook een uitstekend seizoen meemaakt, te winnen waardoor hij naar plaats 6 op de ranglijst wist te klimmen.

Marit Vriend heeft haar eerste uitslag behaald. In haar partij tegen Jelmer Hoekstra werden de punten gedeeld.