In het weekend waarin Magnus Carlsen zijn wereldtitel met glans verdedigde werd er ook in Enkhuizen weer intensief geschaakt. Adri Haakman mocht sinds vorige week voor het eerst dit seizoen de nummer 1 positie bekleden. Hij mocht deze positie in deze 15e ronde tegen Jeroen Graaf verdedigen. Jeroen had snode plannen om de nummer 1 te verslaan, hij was zeer goed bezig en stond zeer goed in de partij. Jeroen had een plan bedacht met een torenoffer waarna Adri ondenkbaar mat zou gaan. Helaas klopt het niet voor de volle 100% en Adri kon dit pareren waarna Jeroen snel zijn tegenstander feliciteerde.

Daniel Verberne speelde een goede partij tegen Nizar Alayoubi en kon weer een overwinning bijschrijven, waardoor hij klom naar de 12e plaats op de ranglijst. Peter Stam speelde knap gelijk tegen Sido Quarré. Peter had al drie keer remise aangeboden maar Sido speelde door omdat hij dacht dat er meer in zat. Door een damezet van Peter kantelde de partij en mocht Sido blij zijn dat het nog remise werd. Peter bood nog een vierde maal remise aan waar Sido gelijk mee instemde.