Op een herfstachtige avond werd de 5e ronde gespeeld in de Nieuwe Doelen. De regel wit begint en zwart wint ging deze avond niet op, bij 10 van de 14 partijen kwam wit als winnaar uit de bus. Twee keer kon zwart de punten pakken en bij 2 partijen werden de punten gedeeld.

Henk Keesman won zijn vijfde partij op rij, ditmaal tegen Adri Haakman, en staat ruim op de eerste plaats. Nizar Alayoubi speelde tegen Tom Balla en wist deze partij met remise te beëindigen. Alex Brouwer won knap zijn partij tegen Jeroen Graaf. Beide nieuwe leden, Sonny Pronk en Rick Sietses, wonnen knap hun partij. Sonny speelde tegen Mirzad Dzanic en sloot deze partij af met een overwinning, Rick Sietses speelde tegen Henk Smit en hij haalde in zijn eerste partij bij KTV gelijk een overwinning. Een zeer goed begin voor beiden.