Tijdens de 17e ronde kreeg de stand een nieuwe leider, Arie Karreman kreeg de overwinning in de schoot geworpen in zijn partij tegen Tom Balla. Tom draaide twee zetten om waardoor hij een stuk verloor en daarna meteen Arie feliciteerde met de overwinning. Werner de Groot speelde een goede partij tegen Marco Groot en deze werd dan ook afgesloten met een remise. Werner grossiert in remises, hij heeft tot nu acht remise bij elkaar gespaard. Daarentegen heeft hij nog maar twee keer de tegenstander moeten feliciteren met een overwinning op hem.

Chris Keesman speelde zijn eerste partij bij KTV en won deze tegen Henri Stouten. Stephen Dekker speelde tegen Peter Stam een goede partij waarin hij twee pionnen voor kwam te staan. Peter wist hier echter 1 van terug te winnen waarna besloten werd tot remise.